Kedilerde Tüy Bakımı

  • 08 Nisan 2017
  • 158 kez görüntülendi.
Kedilerde Tüy Bakımı

Kedilerde Tüy Bakımı

 

Kedilerde tüy bakımı  doğru şekilde ve belli periyotlarda yapılmaz ise tüyler zamanla topaklanır. Taranmayan tüyler zamanla öyle karışık bir hal alabilir ki çözüm için veterinerinize başvurmanız ya da kedinizi bir kuaföre götürmeniz gerekebilir. Bu topaklanmaları kendiniz makasla kesmeye çalışırsanız kedinizin derisini kesebilme ihtimalinize karşılık bu konuya çok fazla dikkat etmelisiniz. Kedilerinin tüy bakımının yanında deri bakımları için de gerekli olan yıkama işlemi doğru şampuan kullanımıyla en çok haftada bir olmak şartıyla yapılması mümkündür. Bir banyo küveti veya bir kedi yıkama kabı sizler için yeterli olacaktır.

Kedilerde Tüy Bakımı

Kedilerde Tüy Bakımı

Ancak kedinizi yıkamada dikkat etmeniz gereken önemli bir husus ise, insanlar için üretilmiş olan şampuanları asla kullanmamak ve çok sıcak suyla kedinizi yıkamamaktır. İnsanlar için üretilen şampuanların içerdikleri maddeler kedinizin tüylerine ve derisine zarar verirken kedinizin derisinde yaralara dahi neden olabilir. Yıkamaya yaparken yumuşak ve masaj yapan hareketlerle şampuanı tüylere tamamen yedirmeniz tüylerin temizliğini sağlayacaktır. Durulama esnasında da şampuanın tırnak aralarında veya tüylerde kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kedilerde Tüy Bakımı 1 başlıklı makalemizde kedi cinsi, kedi cinsleri ve kedi hastaliklari hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ