Kedilerde Tüy Bakımı 1

  • 07 Nisan 2017
  • 157 kez görüntülendi.
Kedilerde Tüy Bakımı 1

Kedilerde Tüy Bakımı

 

Kedilerde tüy bakımı  genel olarak kedilerin kişisel bakımlarına özen gösterilmesiyle sağlanmaktadır. Ancak evde beslenen kedilerin tüy bakımına sahipleri tarafından yardım edilmesi gerekir. Daha az tüy dökülmesi, görülebilecek tüy yumakları ve daha da önemlisi kedilerin tüy topakları kusmasını önlemenin yolu kedinin genel sağlığı için düzenli bakım yapmaktır.

Kedilerde Tüy Bakımı

Kedilerde Tüy Bakımı

Kedilerin Tüylerinin Fırçalanması

 

 Kedilerde tüy bakımı kısa tüylü veya uzun tüylü olmasıyla değişirken düzenli olarak her kedinin fırçalanması gerekmektedir. Tüylerin canlanmasını sağlayan ve düzene sokan bu tüy bakımı kediler için bir nevi masajdır da denilebilir. Kısa tüylü kediler haftada iki kez fırçalanmayı isterken uzun tüylü kediler ise her gün fırçalamak konusunda daha yatkındır.

Kedilerde Tüy Bakımı

Kedilerde Tüy Bakımı

Kedi tüyleri yattıkları yönün tersine fırçalanırken baş ve boyun etrafındaki tüyler öne doğru fırçalanır. Kuyruk bölgesi ise özel olarak itina isteyen fırçalamayla daha bakımlı olacaktır. Kedi mamasına eklenen bir çay kaşığı zeytinyağı haftada bir olmak suretiyle tüylerin sağlıklı uzamasına ve gelişmesine yardımcı olacaktır. Düzenli tüy fırçalamanın diğer bir faydası ise evde uçuşan tüylerin büyük ölçüde azaltılmasıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Kedilerde Tuvalet Eğitimi başlıklı makalemizde kedi cinsi, kedi cinsleri ve kedi isimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ