Javanese Kedisi

  • 07 Şubat 2017
  • 193 kez görüntülendi.
Javanese Kedisi

Javanese Kedisi

 

Javanese kedisi, balinese ırkına benzer şekilde özellikler gösterir. Bu kedi ırkının 16’ya yakın rengi görülebilir. İlk olarak 1940 yılında görülen bu ırk ancak 1987 yılında Kedi Gönüllüleri Kuruluşu tarafından bir kedi ırkı olarak kabul edilmiştir.

javanese kedisi

javanese kedisi

Özellikleri

 

Javanese kedisi, siyamlara benzer şekilde orta boy ve vücuduyla orantılı bir baş yapısına sahiptir. Büyük ve yassı olan kafatası öne doğru hafif çıkıktır. Burnu ise uzun ve oldukça da geniştir. Kulaklar da geniş ve dışa doğru biraz eğimlidir. Badem şeklindeki gözleri iri ve burna doğru meğillidir. İnce ve nazik görünmesine rağmen kas yapıları epey gelişmiştir. Kuyrukları uzun, ince ve tüyleri bu bölgede oldukça fazladır. Bacakları uzun ve patileri de çok ovaldir.

Javanese Kedisi

javanese kedisi

Bakımı

 

Javanese kedisi, Uzun tüylü kedi ırklarına oranla daha az bakım isteyen bir türdür.Sık sık banyo yapmaları şart değildir. Bir fırça tarakla veya lastik fırçayla taranması iyi bir görünüm kazanması ve tüylerinin havalanması için yeterlidir. İki haftada bir tırnakları kesilmelidir. Gastrointestinal hastalıklara karşı dikkatli olunması gereklidir. Çocuklarla ve kedilerle anlaşabilen bu kedi ırkı aileler için mükemmel bir tercihtir. Ona kibar ve saygılı davranan çocuklarla saatlerce oynamayı, ilgiyi, yakalama oyununu çok sever. Diğer hayvanlarla tanıştırırken ise yine de kontrollü bir şekilde tanıştırmalısınız. Hayata atak ve meraklı tavırlarla bakan bu ırktaki kediler; hem kendini hem de sahibini her zaman mutlu etmeyi sever. Sahiplerine ise gerçekten bağlıdırlar.

 

Siyam ile Java kedisi tüy uzunluğu ve renk açısından farklı olsa da kişilik olarak aynıdır. Java kedileri kendi türlerine düşkündürler. Sizi takip ederek her hareketinizde yanınızda olmayı seven sadık bir türdür. Oturduğunuzda hemen koşarak kucağınıza yerleşir ve geceleri örtünün altında başını yastığa koyarak uyumayı ise şaşırtıcı derecede sever. Akrabası olan Siyam kadar hareketli ve sesli bir kedidir. Ne düşündüğünü dile getirmeye çalışabilir, sürekli ilginizi bekler ve söylediklerinizi sürekli dinler. Çevik ve atletik yapılıdır. Zekasını kullanabileceği oyuncaklarla meşgul olması ve egzersiz yapması için büyük bir tırmanma alanı sunmayı unutmayın. Konuşkan ve sesli bir kedinin etrafınızda olmasını sevmiyorsanız bu kedi çok iyi bir tercih olmayabilir. Evde tek başına uzun zamanlar geçirebilir ancak eve döndüğünüzde de onlarla ilgilenmenizi ister.kedi cinsleri, kedi videoları, kedi isimleri, kedi cinsi, kedi sesi, kedi türleri

 

Javanese Kedisi

javanese kedisi

Bir önceki yazımız olan Korat Kedisi başlıklı makalemizde kedi cinsi, kedi cinsleri ve kedi isimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ