Colorpoint Shorthair Kedi

  • 16 Şubat 2017
  • 210 kez görüntülendi.
Colorpoint Shorthair Kedi

Colorpoint Shorthair Kedi

 

Colorpoint Shorthair kedisi,  Siyam kedisi ve kırmızı American Shorthair’in eşleştirilmesinden meydana gelen melez bir ırktır. Kedi Meraklıları Derneği tarafından 1964 yılında bir ırk olarak kabul edilmiştir. Uluslararası Kedi Derneği ise Colorpoint Shorthair’i ayrı bir tür olarak değil Siyam kedisinin bir çeşidi olarak kabul etmiştir.

colorpoint shorthair kedisi

colorpoint shorthair kedisi

Özellikleri

 

Colorpoint Shorthair kedisi, siyama ikizi kadar benzerdir. Uzun hatlı  ve kaslı bir vücuda sahiptir. Burundan sivri kulak uçlarına kadar belirgin kafa yapısı üçgen bir takozu andırır. Orta boyda ve badem gibi gözleri daima koyu ve canlı bir mavi renktedir. Vücutları uzun ve ince bacaklar ile desteklenir ve arka ayakları ise ön ayaklardan çok daha uzundur.

colorpoint shorthair kedisi

colorpoint shorthair kedisi

Bakımı

 

Colorpoint Shorthair kedisi,  bakımı oldukça kolay olan bir ırktır. Haftalık tarama ya da fırçalama ile ölü tüylerden arındırmak için yeterlidir. Sonrasında yumuşak bir bezle silmek tüylerinin ışıl ışıl parlamasını sağlayacaktır. Colorpoint Shorthair cinsi kediler, karakteristik olarak meraklı ve bunun yanında enerjik bir yapıya sahiptir. Eğlenmeyi çok severler ve sahipleri eğlendiğinde de neşeleri yerinde olur. Her ne kadar uysal ve uyumlu bir kedi olarak görünseler de başka kedi ve köpeklerden çok fazla hoşlanmazlar. Evinizde bu cins bir kedi beslemek istiyorsanız, başka hayvan bulundurmamaya özen göstermemelisiniz. Colorpoint Shorthair ve Siyam kedisi renk olarak farklı görünsede kişilik ve karakterleri birebir aynıdırlar. İnsanlara aşırı derecede düşkün bir kedidir. Konuşkan ve her şeye meraklı olan bu kedi cinsi sizi zaman zaman deli edebilir. Ancak bir diğer açıdan, gün içinde sizin en iyi yardımcınız ve dostunuz olacaktır. Evde yalnız kalmayı çok fazla sevmeyen bir ırktır. Çok zeki, sosyal, uysal, çevik, atletik ve oyuncu bir cinstir. Onu meşgul etmek için puzzle tipi oyuncaklar oldukça ilgi çekicidir. Kısacası eğer ona zaman ayırabileceğinize inanıyorsanız bir Colorpoint Shorthair ile hayatınızı mutlaka dosyasıyla paylaşmalısınız. Sahibine sadık ve saygıyla birlikte sevgi duyan bir kedi cinsi olarak çok sevilen bir kedi türüdür. 12-15 yıl arası sağlıklı bir şekilde yaşadıkları düşünülmektedir.kedi cinsleri, kedi videoları, kedi isimleri, kedi cinsi, kedi sesi, kedi türleri, kedi hastalıkları, kedi hastalıkları tedavisi

 

 

Bir önceki yazımız olan Chartreux Kedisi başlıklı makalemizde kedi cinsi, kedi cinsleri ve kedi hastaliklari hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gizem dedi ki:

    Colorpoint Shorthair Kedi, Siyam ve Amerikan Shorthair kedisi eşleştirilerek yeni bir cins üretilmiştir. Görünümü Siyam kedisine çok benzemektedir. Ancak bakım şartları Amerikan Shorthair kedisinin bakım ile aynıdır. Bu nedenle tercih edilme oranı yüksektir.

BİR YORUM YAZ