Cheetoh Kedisi

  • 17 Şubat 2017
  • 193 kez görüntülendi.
Cheetoh Kedisi

Cheetoh Kedisi

 

Cheetoh kedisi hakkındaki yapılan araştırmalar uzun zaman devam etmiş fakat tam olarak bir netice elde edilememiştir. Son dönemde yapılan araştırmalar sonucunda bu kedi ırkının ilk olarak 1976 senesinde Amerika civarlarında ortaya çıktığı ve daha sonra çoğalım gösterdiği bilinmektedir. Bengal kedisi ile ocicat kedisi melezi olan bu ırk, dünyanın en nadir bulunan ırklarından biri olarakta öne çıkmaktadır.

cheetoh kedisi

cheetoh kedisi

Özellikleri

 

Cheetoh kedisi, genellikle oldukça küçük fiziksel boyutlardadır. Kahve veya gri renkli tüylerinin üzerine siyah renkteki dalgalı veya noktalı benekleri bulunmaktadır. Yüzü yuvarlak bir yapıda olurken çok sevimli bir görüntüsü vardır. Yeşil veya kahverengi gözleriyle dikkat çeken bu kediler genelde kısa tüylü bir yapıdadır. Genelde 5-6 kg ağırlığında olurlar. Yaklaşık 12-13 yıl yaşarlar.

cheetoh kedisi

cheetoh kedisi

Bakımı

 

Cheetoh kedisi,  genellikle karakter olarak oldukça zeki ve uysal bir yapıda olduğu için ev içinde bakımları oldukça kolaydır. Tüyleri ise sürekli taranmayı gerektirmeyen bir yapıdadır. Kısa olduğu için haftada bir fırçalanması da yeterlidir. Banyo ise ayda bir gereklidir. İlgi görmekten çok hoşlanan bu kedi ırkı diğer evcil hayvanlar ve çocuklar ile çok iyi bir ilişki kurar.Oyun oynamayı çok seven bir ırk olarak sürekli olarak sahibiyle yeni oyunlar oynamak isteyecek ve dikkatinizi kendi üzerine çekmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır. Eğer siz de Cheetoh kedilerini mutlu etmek istiyorsanız bol bol oyuncak vererek onu mutlu edebilirsiniz. Dünyanın en nadir kedi ırklarından biri olarakta çok güzel bir görüntüye sahip olan bu kedi ırkı, güzel tüyleri ve dikkat çekici desenleriyle öne çıkan bir yapıdadır. Genellikle çok fazla sağlık problemi yaşamayan bir ırk olsa da narin yapısıyla da bilinir. Ocicat ve siyam kedisinin özelliklerini de taşımaktadır. Sahibine sadık, zeki, oyuncu ve uysal bir kedidir. Evde uzun saatler boyunca yalnız kalabilir ancak bir şartla oyuncakları mutlaka onunla olmalı. Geldiğinizde evde kötü bir manzara görmek istemiyorsanız bu çözüm önerisiyle bunu önleyebilirsiniz. Ayrıca eve geldiğinizde onunla ilgilenmenizi ve oyun oynamanızı bekleyen bir kediniz olduğunu asla unutmayın.kedi cinsleri, kedi videoları, kedi isimleri, kedi cinsi, kedi sesi, kedi türleri, kedi hastalıkları, kedi hastalıkları tedavisi

cheetoh kedisi

cheetoh kedisi

 

Bir önceki yazımız olan Colorpoint Shorthair Kedi başlıklı makalemizde Colorpoint Shorthair Kedi, kedi cinsi ve kedi cinsleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ